Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Szkolenie na patent żeglarza jachtowego

Kurs na patent żeglarza – zyskaj solidne przygotowanie i spełnij swoje marzenie

 

Woda to Twój żywioł? Od lat marzysz o tym, aby chwycić za ster i poczuć wiatr w żaglach, ale do tej pory brakowało Ci czasu lub odwagi, by nauczyć się samodzielnie żeglować? Połącz przyjemne z pożytecznym. Zapisz się na nasz kurs żeglarza jachtowego, by zdobyć patent żeglarski, który pozwoli Ci samodzielnie sterować jachtem. Ucz się, zdobywaj doświadczenie i poznawaj Mazury jednocześnie. Gwarantujemy solidną dawkę wiedzy i praktyki w niezapomnianej atmosferze.

Mamy patent na patent żeglarza! Intensywny kurs żeglarski, dzięki któremu zdobędziesz wymagane uprawnienia

Prowadzenie jachtu żaglowego to Twoje marzenie? A może uwielbiasz spędzać czas nad wodą, jednak do tej pory jedynie wodziłeś lub wodziłaś wzrokiem po przepływających żaglówkach? Najwyższy czas to zmienić i chwycić los – a raczej ster – w swoje ręce. Zapisz się na nasz kurs żeglarski dla dorosłych i zyskaj niezbędną wiedzę oraz umiejętności pozwalające uzyskać patent żeglarza jachtowego.

Dzięki naszemu szkoleniu nie tylko spełnisz swoje marzenie i poczujesz się jak prawdziwy wilk morski, ale przede wszystkim poznasz wyjątkowych ludzi i nawiążesz przyjaźnie, które pozostaną z Tobą na całe życie. Nasz kurs to swoisty obóz żeglarski dla dorosłych, podczas którego intensywna nauka przeplata się z frajdą i stanowi zapowiedź niesamowitych doświadczeń na wodzie.

Chcesz rozsmakować się w żeglarskim życiu i w świetnej atmosferze nabyć umiejętności, którymi powinien dysponować każdy żeglarz jachtowy? Lepszej okazji nie znajdziesz! Sprawdź, dlaczego warto nam zaufać.

Ucz się, zdobywaj doświadczenie i poznawaj Mazury – oferta all-in-ONE

Szkolenie na patent żeglarza jachtowego to trwający tydzień, intensywny kurs, w ramach którego pod czujnym okiem naszych doświadczonych instruktorów nie tylko zdobywasz wiedzę i szlifujesz umiejętności samodzielnej żeglugi, ale również poznajesz Mazury zupełnie z innej perspektywy. W efekcie zyskujesz solidne przygotowanie do egzaminu żeglarskiego, a jednocześnie świetnie spędzasz czas.

Co nas wyróżnia?

 1. Wyjątkowa formuła. Nasz kurs na patent żeglarski ma formułę wędrowną, która gwarantuje najlepsze efekty. W trakcie tygodnia szkoleniowego odwiedzasz różne porty na trasie Wielkich Jezior Mazurskich, uczysz się podstaw bezpiecznej żeglugi i cumowania w różnych warunkach, zdobywasz pierwsze doświadczenie w sterowaniu jachtem, a przy okazji możesz podziwiać piękno Mazur. To oferta all-in-ONE z gwarancją dobrej zabawy w cenie, w ramach której zrealizujesz swoje marzenie, a zarazem wypoczniesz z dala od zgiełku miasta, blisko mazurskiej przyrody.
 2. Bezpieczny wypoczynek. Bezpieczeństwo to nasz priorytet. Jako jedyna szkoła żeglarstwa podczas szkoleń i obozów zapewniamy zabezpieczenie medyczne z defibrylatorem AED. Wykwalifikowany zespół medyków jest w pełnej gotowości – 24 godziny na dobę, przez cały czas trwania kursu. Dzięki temu nie musisz obawiać się o swoje zdrowie.
 3. Nad Twoim bezpieczeństwem czuwa wykwalifikowany instruktor, który dzięki doświadczeniu jest w stanie przewidzieć zagrożenia, jakie mogą pojawić się podczas rejsów (np. nagłą zmianę warunków pogodowych), i w porę przygotować na nie kursantów, tak aby zyskali cenne doświadczenia. Ponadto cena kursu żeglarskiego zawiera również ubezpieczenie AC jachtu i ubezpieczenie NNW.
 4. Kameralne grupy. Szkolenie na patent żeglarza jachtowego odbywa się w niewielkich grupach. Każdego naszego kursanta otaczamy indywidualną opieką, tak aby mógł w pełni wykorzystać cenny czas na wodzie i nabyć niezbędne umiejętności żeglarskie.
 5. Doświadczona kadra szkoleniowa. Na każdym etapie szkolenia na patent żeglarza jachtowego służymy wsparciem praktycznym i merytorycznym, a także dobrą radą popartą wieloletnim doświadczeniem. Motywujemy, gdy pojawiają się pierwsze trudy i chwile zwątpienia. Uczymy nie tylko prowadzenia jachtu, ale również kultury żeglarstwa. Kształtujemy etykietę jachtową i promujemy ekologiczne zachowania na wodzie.

  Jesteśmy pasjonatami żeglarstwa w każdym calu i zgraną ekipą przyjaciół, która stawia na profesjonalizm i dba o wyjątkowy klimat kursów, co potwierdzają liczne opinie klientów. Większość z nas zapałała miłością do żagli już w wieku nastoletnim lub pochodzi z rodzin o długich tradycjach żeglarskich. W Busolowym teamie instruktorów znalazło się też miejsce dla absolwentów naszych szkoleń, którzy – podobnie jak reszta załogi – uwierzyli w to, że pasja może stać się sposobem na życie.

 6. Komfort i niepowtarzalna atmosfera. Nasze szkolenie na patent żeglarza jachtowego to intensywny trening, a jednocześnie świetna okazja, by wypocząć inaczej niż zwykle i doświadczyć Mazur z ich – naszym zdaniem – najpiękniejszej strony. Porzuć plażowanie, stań za sterem i daj się zaskoczyć niesamowitym doznaniom!

  W trosce o komfort wypoczynku do dyspozycji kursantów oddajemy w pełni wyposażony jacht z jedno- lub dwuosobowymi kojami. Dbamy nie tylko o wygodę żeglowania, ale i niepowtarzalną atmosferę, która udziela się wszystkim. Zarażamy pozytywną energią, uśmiechem i pasją do żeglarstwa.

  Jesteśmy zdania, że nic nie kształtuje lepiej charakteru i nie daje więcej przyjemności niż czas spędzony pod żaglami. Podczas naszych szkoleń znajdujemy również przestrzeń na chillout przy ogniskach lub dźwiękach mazurskich szant w tawernach oraz inne turystyczne aktywności. Obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań, aby nasze szkolenie na patent żeglarza jachtowego było wspomnieniem, do którego będziesz z chęcią powracać.

W Busoli wierzymy, że żeglarstwo jest dla każdego. Dlatego chętnie dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem, oferując szkolenia, dzięki którym możesz nie tylko zdobyć interesujące Cię uprawnienia żeglarskie, ale również przeżyć niesamowitą przygodę. Pamiętaj, nasz kurs żeglarski to jedynie preludium doświadczeń, jakie czekają na Ciebie po zdobyciu patentu żeglarza jachtowego. Daj się skusić i już dziś skontaktuj się z nami, by rozpocząć naukę z najlepszymi.

Chcesz równolegle ubiegać się o patent sternika motorowodnego? Przygotowaliśmy dla Ciebie ofertę specjalną. W ramach naszego szkolenia żeglarskiego możesz zdobyć także uprawnienia sternika motorowodnego. Zapytaj o to podczas zapisu na kurs na patent żeglarza jachtowego.

Postaw na solidne przygotowanie do egzaminu państwowego i uzyskaj patent żeglarski bezproblemowo

Oferowany kurs żeglarski stawia nacisk na faktyczne umiejętności żeglugi śródlądowej. Dlatego składa się w głównej mierze z zajęć praktycznych, w ramach których wykwalifikowany i doświadczony instruktor uczy Cię, jak manewrować jachtem – zarówno pod żaglami, jak i na silniku. Ważnym elementem naszego szkolenia na patent żeglarza jachtowego jest edukacja w zakresie zasad udzielania pierwszej pomocy i zachowywania bezpieczeństwa nad wodą. Dlatego pierwszy wykład z ratownictwa i bezpieczeństwa prowadzony jest przez aktywnych zawodowo ratowników medycznych

Z kolei wiedzę teoretyczną zdobywasz na interaktywnych wykładach w porcie. Również i ona jest podparta ćwiczeniami, co pozwala lepiej zrozumieć omawianą tematykę. Uczestnicy naszego kursu żeglarskiego mają również możliwość skorzystania z Busolowej aplikacji e-learningowej na smartfony, która pomaga utrwalić zdobytą wiedzę poprzez rozwiązywanie przykładowych testów żeglarskich.

Wybierając nasze szkolenie na patent żeglarza jachtowego, zyskujesz solidne przygotowanie teoretyczne i praktyczne do egzaminu państwowego. Dzięki temu nic nie będzie w stanie Cię zaskoczyć! W ramach kursu nauczysz się m.in:

 • jak rozpoznawać kursy względem wiatru,
 • zwrotu przez sztag i rufę,
 • manewru podejścia do człowieka za burtą – zarówno pod żaglami, jak i na silniku,
 • cumowania w ciasnych mazurskich portach.

Wysoka jakość kształcenia przekłada się na wysoką zdawalność. Już ponad 1000 osób uzyskało dzięki nam patent żeglarski i z powodzeniem zdobywa kolejne mile w żegludze śródlądowej i morskiej.

Korzystaj z doświadczenia wykwalifikowanych praktyków

Nasze kursy na patent żeglarza jachtowego są prowadzone przez prawdziwych pasjonatów żeglarstwa. Kady z nich to wykwalifikowany i doświadczony żeglarz jachtowy, sternik morski lub kapitan, który ma za sobą tysiące godzin spędzonych nie tylko na wodach śródlądowych, ale i wodach morskich. Zna więc wszystkie tajniki prowadzenia jachtów żaglowych i nie zawaha się przekazać ich Tobie. Nie obawiaj się więc pytać, ani popełniać błędów. Dbamy o to, aby nasz kurs na patent żeglarza jachtowego stanowił bezpieczną i przyjazną przestrzeń do nauki i testowania umiejętności sterowania żaglówką oraz poruszania się po wodach śródlądowych.

Tworzymy uznaną szkołę żeglarstwa na Mazurach, której przewodzi ratownik medyczny i egzaminator Polskiego Związku Żeglarskiego. Nie tylko cenimy się zawodowo, ale również prywatnie. Można to poczuć na naszych szkoleniach, gdzie panuje rodzinna, swobodna atmosfera.

Nie pozwól, aby brak doświadczenia Cię zniechęcił

Prowadzenie jachtów żaglowych to nie fizyka kwantowa. Choć początkowo wydaje się trudne i skomplikowane, z powodzeniem można się go nauczyć, czego najlepszym dowodem są historie naszych klientów. Większość z nich zapisała się na kurs bez wcześniejszego doświadczenia, co nie przeszkodziło im w zdobyciu patentu żeglarza jachtowego. Wystarczyły chęci i zaangażowanie oraz nasze know-how.

Pamiętaj, wszyscy żeglarze od czegoś zaczynali. Wielu z nich właśnie od naszego kursu na patent żeglarski. Nie przejmuj się, jeśli jedyne, co kojarzy Ci się z żeglugą, to piosenka „10 w skali Beauforta”. Nauczymy Cię niezbędnych podstaw, dzięki którym nie tylko zdobędziesz uprawnienia żeglarskie, ale również bez obaw staniesz za sterem jachtu i będziesz sprawnie poruszać się po wodach śródlądowych.

W ramach naszej oferty mamy również kursy doszkalające dla żeglarzy jachtowych. Udało Ci się zdobyć patent żeglarza jachtowego, jednak masz wrażenie, że Twoje umiejętności nie są wystarczające, by pewnie sterować jachtem? Nie rezygnuj ze swoich marzeń. Zapisz się na nasze szkolenie, poznaj tajniki prowadzenia jachtów żaglowych i szlifuj umiejętności pod czujnym okiem instruktora.

Pamiętaj, wiek nie jest ograniczeniem

Skoro brak doświadczenia nie dyskwalifikuje kandydata do uzyskania patentu żeglarza jachtowego, to może robi to wiek? Nic bardziej mylnego! Prowadzenia jachtów żaglowych można nauczyć się w każdym wieku. Udowadnia to historia naszego klienta. Pan Jacek – urzędnik z Warszawy, ukończył kurs i zdał egzamin na patent żeglarski, będąc już na emeryturze!

Żeglarstwo jest sportem dla każdego. Żeby zapewnić najlepsze efekty kształcenia, dbamy o to, aby w trakcie szkolenia żeglarskiego załoganci byli dobierani w 3-4 osobowe załogi względem swojej grupy wiekowej.

Ważne! Żeby ubiegać się o patent żeglarza jachtowego, trzeba ukończyć 14 lat. Górnej granicy wieku nie ma.

Oferowany kurs żeglarski to efekt naszego wieloletniego doświadczenia i pracy w dziedzinie żeglarstwa. Metodą prób i błędów oraz w wyniku setek rozmów z klientami powstała sprawdzona formuła szkoleniowa, która przynosi wymierne rezultaty w postaci zdobytych patentów żeglarskich. Dzięki niej spędzisz czas w przyjemnej atmosferze, zyskasz masę wspomnień i pewnie podejdziesz do egzaminu państwowego. Skontaktuj się z nami i zrealizuj swoje marzenie. Solidna porcja wiedzy i zabawy gwarantowana.

Chcesz ubiegać się o patent żeglarski lub patent sternika motorowodnego? Oto garść informacji, które przydadzą Ci się, jeśli rozpoczynasz swoją przygodę z żeglarstwem.

Ile kosztuje patent żeglarski?

Nasz kurs na patent żeglarza jachtowego kosztuje od 1399 zł do 1999 zł w zależności od wybranego terminu. Natomiast opłata za egzamin państwowy wynosi 250 zł (125 zł – cena ulgowa), a za wydanie patentu żeglarza jachtowego – 50 zł (25 zł cena ulgowa).

Jaki patent na żaglówkę?

To zależy od wielkości, jakie ma jacht żaglowy. W przypadku jachtu żaglowego o długości całkowitej, która nie przekracza 7,5 m, lub jachtu motorowego z silnikiem o mocy nie większej 10kW (ok. 13 KM – za wyjątkiem jednostek o długości kadłuba do 13 m i o mocy silnika do 75 kW, które zostały wyposażone w konstrukcyjne ograniczenie prędkości maksymalnej do 15 km/h.) nie potrzeba żadnych uprawnień.

Sterowanie większymi jednostkami wymaga patentu wydanego przez Polski Związek Żeglarski (PZŻ) lub Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego (PZMWiNW). Do żeglugi po śródlądziu, oraz wodach morskich uprawnione są osoby legitymujące się stopniem żeglarza jachtowego lub wyższym (jachtowy sternik morski albo kapitan).

Na co pozwala patent żeglarski?

Patent żeglarza jachtowego uprawnia posiadacza do prowadzenia:

 • wszystkich jachtów żaglowych po wodach śródlądowych,
 • jachtów żaglowych o długości kadłuba do 12 metrów po morskich wodach wewnętrznych i pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm (mil morskich) od brzegu – w porze dziennej.

Ile jest patentów żeglarskich?

Oprócz wspomnianego już patentu żeglarza jachtowego można wyróżnić inne patenty żeglarskie:

 • patent jachtowego sternika morskiego,
 • patent kapitana jachtowego,
 • patent sternika motorowodnego,
 • patent motorowodnego sternika morskiego,
 • patent kapitana motorowodnego,
 • patent mechanika motorowodnego.

Jak uzyskać patent żeglarski?

Żeby uzyskać patent żeglarza jachtowego, należy zdać egzamin państwowy, a następnie złożyć do biura Polskiego Związku Żeglarskiego stosowne dokumenty, w tym m.in. wniosek o wydanie patentu, oryginał zaświadczenia o zdaniu egzaminu oraz zgodę rodziców/opiekunów prawnych na uprawianie żeglarstwa w przypadku osób niepełnoletnich.

Czy patent żeglarski jest międzynarodowy?

Polskie patenty żeglarskie są honorowane przez wszystkie kraje poza granicami naszego państwa.

REALIZUJEMY PŁATNOŚCI BONEM TURYSTYCZNYM!