3799,00 zł – 3999,00 zł
Szkolenie na patent jest to rejs, który łączy w sobie naukę żeglarstwa oraz wypoczynek na akwenie Wielkich Jezior Mazurskich (od Piszu do Węgorzewa). Prowadzony jest przez naszych najlepszych instruktorów i sterników szkoleniowych, w trakcie rejsu uczestnicy biorą udział w interaktywnych wykładach i lekcjach, oraz mają praktyczne zajęcia z zakresu kompletnej wiedzy potrzebnej do samodzielnego sterowania jachtem.
Uczestnicy rejsu podzieleni są na załogi zgodnie ze swoim wiekiem. Umożliwiamy również podział załogantów według ich życzenia, prosimy o kontakt w tej sprawie.
Kliknij poniżej i wybierz pasujący termin naszego obozu żeglarskiego.
Nie widzisz terminu który Ci odpowiada ? Skontaktuj się z nami telefonicznie i sprawdź czy możemy Ci pomóc.
#szkoła żeglarstwa #obozy żeglarskie #szkolenie na patent żeglarza jachtowego #szkolenie na patent #patent żeglarski
Na jednym jachcie zakwaterowanych jest maksymalnie siedmiu uczestników oraz instruktor. Dzięki takiemu rozwiązaniu młodzież jest pod stałą opieką, a nasza kadra nieustannie może przekazywać swoim podopiecznym pozytywne wzorce.
Rejs zorganizowany jest w formie wędrownej, każdą noc spędzamy w innym porcie lub bindudze. Razem z kadrą wychowawczo-dydaktyczną na miejscu obecny jest kierownik wypoczynku oraz zabezpieczenie medyczne wraz z profesjonalnym sprzętem ratunkowym i defibrylatorem AED. Powyższe rozwiązania pozwalają nam zapewnić bezpieczeństwo uczestników na najwyższym poziomie oraz niezapomniany i niepowtarzalny klimat obozu żeglarskiego.
Kolejne dni odbywać się będą według ramowego planu dnia:
08:00 – Apel poranny
08:15 – Śniadanie
09:30 – Klar do wyjścia z portu
10:00 – Blok zajęć 1
14:00 – Obiad
16:00 – Blok zajęć 2
18:30 – Kolacja
20:00 – Apel wieczorny
22:00 – Cisza nocna
PLAN MOŻE ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE LUB CHARAKTERYSTYKĘ ZAJĘĆ.
Odbiór uczestników po zakończonym rejsie odbywa się
w sobotę w godzinach 09:00 do 12:00
Kurs składa się z części teoretycznej i praktycznej. W skład teorii wchodzą następujące działy:
➢ Ratownictwo i bezpieczeństwo
➢ Budowa jachtu
➢ Teoria żeglowania
➢ Meteorologia
➢ Przepisy
➢ Locja
Część praktyczną dzielimy na manewry pod żaglami oraz na silniku.
Pod żaglami uczymy między innymi:
➢ Rozpoznawać kursy względem wiatru
➢ Trymować żagle do pracy
➢ Refować żagle
➢ Zwrotu przez sztag i rufę
➢ Manewru podejścia do człowieka za burtą
➢ Stawania w dryfie i wyjścia z niego
Na silniku uczymy:
➢ Manewrowania i cumowania w ciasnych mazurskich portach
➢ Manewru podejścia do człowieka za burtą.
Ponadto uświadamiamy o odpowiedzialności, która wiąże się z prowadzeniem jachtu, kształtujemy prawidłowe postawy koleżeńskie i zachowania wobec innych żeglarzy zgodnie z etykietą jachtową oraz kulturą żeglarstwa. Zwracamy również uwagę na prawidłowe postawy zachowań ekologicznych, a nade wszystko edukujemy w zakresie bezpieczeństwa nad wodą i zasad udzielania pierwszej pomocy.
Jako pierwsza szkoła żeglarstwa w Polsce, w tym roku udostępniamy do użytku aplikację e-learningową na smartfony z systemem android. Zachęcamy do jej pobrania ze sklepu Google Play. Obecna wersja beta aplikacji umożliwia rozwiązywanie testów na stopień żeglarza jachtowego i sternika motorowodnego z naszej przykładowej bazy pytań egzaminacyjnych.
Z uwagi na stan epidemii panujący na terenie RP, na naszej trasie w trakcie trwania obozu, unikamy zatłoczonych mazurskich portów, przepełnionych galerii handlowych i zbiorowisk ludzkich. Wybieramy kameralne i urokliwe bindugi lub mniejsze porty gdzie będą czekać na nas zarezerwowane miejsca na kei. Na trasie w zależności od warunków pogodowych odwiedzimy między innymi takie miejsca jak: Węgorzewo, Mamerki, Rezerwat przyrody jezioro Dobskie, Dzikie plaże na jeziorze Kisajno, Wilkasy, Giżycko, Bogaczewo, Szymonka, Ryn, Mikołajki, Leśne brzegi jeziora Bełdany, Czarci Ostrów, Urokliwe kresy jeziora Śniardwy oraz Śluzę Karwik i Ekomarinę w Piszu.
Zapraszamy do kontaktu z nami, chętnie odpowiemy na wszystkie nurtujące Państwa pytania.