Szkoła żeglarstwa Busola organizuje również wycieczki szkolne szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich. Uczestnicy wycieczki żeglarskiej nie muszą mieć żadnego doświadczenia w pływaniu żaglówkami. Na każdym jachcie przez cały czas jest nasz instruktor, wykwalifikowany opiekun i sternik. Załoga liczy od 6 do 8 uczestników. Młodzież przez całą dobę jest pod opieką profesjonalnej i doświadczonej kadry żeglarskiej.
Każda wycieczka szkolna jest przygotowywania indywidualnie w zależności od wieku uczestników, profilu szkoły oraz klas. Zapraszamy do kontaktu z nami w celu uzyskania pełnej oferty, oraz negocjacji ceny wycieczki szkolnej.
Skontaktuj się z nami telefonicznie i zapytaj o wycenę.
Wycieczki szkolne w naszej szkole żeglarstwa to świetna okazja do integracji, a także praktycznej nauki geografii, fizyki, historii oraz ochrony środowiska. Młodzież podzielona zostaje na wachty i przez cały czas aktywnie uczestniczy w „życiu jachtowym”, utrzymuje klar na jachcie, wspólnie przygotowuje i spożywa posiłki, uczy się podstaw żeglarstwa.
Wycieczka zorganizowana jest w formie wędrownego obozu żeglarskiego. Dzięki takiemu rozwiązaniu codziennie pokonujemy kilkanaście kilometrów drogą wodną podziwiając mazurską przyrodę. Forma wędrowna obozu żeglarskiego prezentuje sobą duży walor przyrodniczy. Stwarza świetną okazje do terenowych lekcji geografii czy biologii
Kolejne dni odbywać się będą według ramowego planu dnia:
08:00 – Apel poranny
08:15 – Śniadanie
09:30 – Klar do wyjścia z portu
10:00 – Blok zajęć I
14:00 – Obiad
16:00 – Blok zajęć II
18:30 – Kolacja
20:00 – Apel wieczorny, a po nim wieczorna animacja
22:00 – Cisza nocna
PLAN MOŻE ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI POGODOWE LUB CHARAKTERYSTYKĘ ZAJĘĆ.
Przyjazd uczestników do Giżycka (PKP giżycko) gdzie czekać będzie na nich konwój do EKO Mariny w Giżycku, lub przyjazd do bazy naszej szkoły żeglarstwa: Resort Niegocin w Wilkasach. Następnie uroczysty apel rozpoczynający rejs żeglarski przywitanie uczestników, zaokrętowanie na nasze jachty. Krótkie szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i funkcjonowania na jachcie. Oddajemy cumy i… płyniemy! Kierujemy się na północ. Portem docelowym jest Sztynort. Po kilku minutach rejsu na jeziorze Niegocin, czeka na nas pierwsze skomplikowane zadanie żeglarskie: trzeba położyć maszt. Wspólnymi siłami kładziemy maszty a następnie wchodzimy do Kanału Niegocińskiego. Za nim czeka na nas bezkres jezior: Kisajno i Dargin. Posługując się mapą i kompasem wspólnie szukamy ukrytego w szuwarach wejścia do ukrytego kanału za którym czeka na nas Sztynort – dawnej posiadłości znakomitej rodziny Lehndorffów, która przez ponad 500 lat zamieszkiwała te tereny. Po zacumowaniu, zabieramy się za obiad. Posiłki na podstawie Przepisu z menu pod okiem instruktora przygotowuje załoga. Po obiedzie czeka nas zwiedzanie Ruin pałacu Lehndorffów oraz pobliskiej wsi. Wieczorem dla uczestników przygotowane będzie ognisko integracyjne z kiełbaskami. W trakcie ogniska odbędzie się między-załogowy turniej szant.
Po śniadaniu i apelu porannym klarujemy pokład i wypływamy z portu. Tym razem udajemy się na zachód do rezerwatu jezioro Dobskie. Na wodzie w trakcie żeglugi odbędą się regaty dookoła Wyspy Kormoranów. Zachęcamy uczestników do aktywnego udziału w sterowaniu jachtem. Adekwatnie do warunków pogodowych stawiamy żagle i uczymy się podstawowych komend, trzymania kursu i zwrotów. Wspólnie szukamy na mapie kolejnego miejsca postoju: leśnej bindugi na Zimnym Kącie. Zadaniem załogi jest – pod okiem instruktora, zacumować przy pomoście. Po obiedzie formułujemy drużyny i organizujemy turniej o puchar komandora obozu żeglarskiego, w skład którego wchodzą różne gry i zabawy o tematyce żeglarskiej z użyciem lin, kół ratunkowych oraz odbijaczy. Wieczorem harcerskim sposobem rozpalamy ognisko, smażymy kiełbaski i ziemniaki, szantujemy przy dźwiękach gitary.
Po śniadaniu i apelu robimy klar na pokładzie. Wypływamy. Podczas rejsu kontynuujemy naukę podstaw żeglarstwa. To świetny moment żeby załogancie pod okiem instruktora zaczynali samodzielnie dowodzić jachtem. Szlakiem Łabędzim płyniemy na kanały, dalej na jezioro Niegocin. Po spłynięciu pakujemy torby, myjemy jachty. Zakończenie wycieczki w porcie Resort Niegocin. Zakończenie może się odbyć również w Eko Marinie Giżycko. W tym czasie wycieczka może udać się na zwiedzanie miasta – a jest tu co oglądać! Wieża ciśnień, zabytkowy i wciąż czynny most obrotowy, przepiękna trasa św. Brunona, czy w końcu sam zamek krzyżacki! Dla wytrwałych polecamy także Twierdzę Boyen. Po powrocie odbiór bagaży i udanie się na PKP Giżycko lub do autokaru.
Koszt wycieczki 3 dni – ok. 625 zł* za uczestnika
*Cena orientacyjna przy grupie ok 58 osób.
Przyjazd uczestników do Giżycka (PKP giżycko) gdzie czekać będzie konwój do EKO Mariny w Giżycku, lub przyjazd do bazy naszej szkoły żeglarstwa: Resort Niegocin w Wilkasach. Następnie odbędzie się uroczyste przywitanie uczestników i zaokrętowanie na jachty. Kolejnym obowiązkowym punktem jest szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i funkcjonowania na jachcie. Oddajemy cumy i… płyniemy! Kierujemy się na północ. Portem docelowym jest Sztynort. Na jeziorze Niegocin, czeka na nas pierwsze zadanie żeglarskie: Wspólnymi siłami kładziemy maszty, a następnie wchodzimy do Kanału Niegocińskiego. Za nim czeka na nas bezkres jezior: Kisajno i Dargin. Posługując się mapą i kompasem wspólnie szukamy ukrytego w szuwarach wejścia do ukrytego kanału za którym czeka na nas Sztynort – dawnej posiadłości znakomitej rodziny Lehndorffów, która przez ponad 500 lat zamieszkiwała te tereny. Po zacumowaniu, zabieramy się za obiad. Posiłki na podstawie przepisu z menu pod okiem instruktora przygotowuje załoga. Po obiedzie czeka nas zwiedzanie Ruin pałacu Lehndorffów oraz pobliskiej wsi. Wieczorem dla uczestników przygotowane będzie ognisko integracyjne z kiełbaskami. W trakcie ogniska odbędzie się między-załogowy turniej szant.
Po śniadaniu i apelu porannym klarujemy pokład. Wychodzimy z portu i obieramy kierunek: północ! Kładziemy maszt i przechodzimy pod mostem Sztynorckim. Wpływamy na Mamry: drugie, pod względem wielkości, jezioro w Polsce. Jest tu dość miejsca, by swobodnie postawić żagle i rozpocząć naukę podstaw żeglarstwa. Wspólnie uczymy się pływać na kurs, wykonujemy pierwsze zwroty, uczymy się wydawać i wykonywać żeglarskie komendy. Cumujemy w porcie miejskim w Węgorzewie. Po obiedzie czekać na nas będzie przewodnik z Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie który oprowadzi nas po terenie XVII wiecznego skansenu. Wieczorem odbędzie się turniej o puchar komandora, czyli interdysypilarne zawody sportowe o charakterze żeglarskim. Emocje gwarantowane.
Po śniadaniu i apelu porannym klarujemy pokład. Wychodzimy z portu i przepływając krętą Węgorapą wychodzimy ponownie na Mamry. W trakcie żeglugi na jeziorze zorganizowane będą regaty żeglarskie. . Uczestnicy naszego obozu żeglarskiego z pomocą sterników będą ścigać się ze sobą na wodzie. Tego dnia cumujemy w dzikiej leśnej bindudze na Mamerkach. Po obiedzie czekać na nas będzie autokar który zawiezie nas na Śluzę Leśniewo. Wieczorem udamy się do okolicznych lasów. Znajduje się tu jedyny w swoim rodzaju kompleks bunkrów – pozostałości po wielkim mazurskim imperium III Rzeszy. Dzielimy się na rywalizujące ze sobą obozy i rozgrywamy legendarną żeglarską „Grę na Bunkrach” – uwielbiane przez Młodzież zagadki ukryte w mroku betonowych konstrukcji. Możliwa jest Wieczorem harcerskimi metodami rozpalamy ognisko. Pieczemy kiełbaski i ziemniaki, szantujemy z towarzyszeniem gitarowego akompaniamentu.
Po apelu i śniadaniu robimy klar na pokładzie. Wypływamy. Podczas rejsu kontynuujemy naukę żeglarstwa. Szlakiem Łabędzim płyniemy na kanały, dalej na jezioro Niegocin. Po spłynięciu pakujemy torby, myjemy jachty. Zakończenie wycieczki w porcie Resort Niegocin. Zakończenie może się odbyć wcześniej w EKO Marinie Giżycko. W tym czasie wycieczka może udać się na zwiedzanie miasta – a jest tu co oglądać! Wieża ciśnień, zabytkowy i wciąż czynny most obrotowy, przepiękna trasa św. Brunona, czy w końcu sam zamek krzyżacki! Dla wytrwałych polecamy także Twierdzę Boyen. Po powrocie odbiór bagaży i udanie się na PKP Giżycko lub do autokaru.
Koszt wycieczki 4 dni – ok. 830zł* za uczestnika
*Cena orientacyjna przy grupie ok 58 osób